Wyżywienie

Każdego dnia podawane są cztery posiłki:

• pierwsze śniadanie,
  • drugie śniadanie,
  • obiad,
  • podwieczorek.

Żywienie jest zgodne z reformą żywienia w placówkach oświatowych, a to oznacza, że w posiłkach dla dzieci dominują przede wszystkim warzywa i owoce. Raz w tygodniu na obiad jest ryba. W trosce o zdrowie i przyzwyczajenia młodych konsumentów nie podajemy dzieciom ciastek, cukierków i innych tego typu słodyczy.

Wszystkie posiłki są przygotowywane na terenie przedszkola przez nasze kucharki – nie korzystamy z cateringu.

Opłata żywieniowa

Koszt wyżywienia wynosi 12 zł na dzień. Miesięczny koszt wyżywienia może się trochę różnić w poszczególnych miesiącach z uwagi na zmieniającą się liczbę dni roboczych.
Informacja ta jest zawsze dostępna w aktualnościach.

Nasze dzieci korzystają z programu Żółty Talerz

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program realizowany jest również w naszej placówce.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Ponadto mając na uwadze jak ważna jest prawidłowa dieta w życiu i rozwoju dziecka Zespół Programu Żółty Talerz przygotował pakiet materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia, na podstawie, których realizowane są w naszej placówce zajęcia.

Organizatorzy programu zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie.